I.
Érvénytelen a gól, ha a korongot a támadó mezőnyjátékos felismerhető rúgó mozdulattal juttatta a kapuba.
II.
A felismerhető rúgó mozdulat a korcsolya elmozdítása a jég mentén vagy elfordítása azzal a szándékkal, hogy ennek révén a korong a kapuba jusson.
III.
Ha egy támadó mezőnyjátékos belerúg a korongba, és azt ő vagy egy csapattársa a kapuba lövi miután a kapus védett, akkor a gól érvényes.
IV.
Ha egy támadó mezőnyjátékos belerúg a korongba, és az a kapuba kerül, megpattanva a kapuson vagy annak sportfelszerelésén vagy bármely csapat játékosán, a gól érvénytelen.
V.
Ha egy támadó mezőnyjátékos a korcsolyáját bármely módon azzal a szándékkal elfordítja, hogy a korong azon megpattanjon, és a korong ezen megpattanás nyomán a kapuba kerül, úgy a gólt meg kell adni, ha nem történt felismerhető rúgó mozdulat.
VI.
Ha egy támadó mezőnyjátékos megpróbálja a korongot a botjára rúgni, de nem veszi birtokba a botjával a korongot, mielőtt az a kapuba kerülne, a gól érvénytelen, mert felismerhető rúgó mozdulattal juttatta a korongot a
kapuba.
VII.
Ha a támadó mezőnyjátékost az ellenfele támadja, és miközben megpróbálja az egyensúlyát megtartani, felismerhető rúgó mozdulattal a kapuba rúgja a korongot, a gól érvénytelen. A felismerhető rúgó mozdulat
megtörténte a mérvadó, nem pedig az ellenféllel folytatott küzdelem.
VIII.
Ha a támadó mezőnyjátékos a korongot a botján tartva a botját azért rúgja meg, hogy a korongot a kapuba továbbítsa, a gól érvénytelen.