Brassó (1217) Csíkszereda (1369) DAB (1197) ebel (2410) Erste Liga (4765) Extraliga (1178) Fehérvár (1642) felkészülés (2246) FTC (1472) khl (2189) légiósok (1677) Miskolc (1507) nhl (4908) nők (1297) playoff (1318) Titánok (1025) u18 (1062) utánpótlás (1280) UTE (1301) válogatott (2223) vb (2376) videó (2120) Összes címke

DEAC–Corona Brassó 2-4

2023.01.19. 21:12: kutyatej73

György József (vezetőedző, DEAC): ”A három gól, amit egy hete ütöttünk Brassóban, most aranyat ért volna. Az első húsz percben sokkal jobban játszottak, nagyon sok helyzetet dolgoztak ki. Második harmadtól el is kezdtünk jobban játszani, kértem a srácokat, hogy többet ütközzünk, többet blokkoljunk és egyszerűbben játszunk, hogy ne tudjanak ránk jönni, hiszen  amikor bejöttek a harmadunkba, elég nagy rumli volt. Úgy gondolom, hogy a mérkőzés pontot ért volna, mondtam is a srácoknak, hogy fel a fejjel, hiszen amit a második és harmadik harmadban láttam az rendben volt. A helyzetek sajnos nem elegek, hogy mérkőzést nyerjünk. A 2-2 után egy szerencsétlenül pattanó góllal szereztek ismét vezetést. Most van egy kis időnk, de vasárnap egy hatpontos mérkőzésre megyünk fel a Ferencvároshoz.”

Dave MacQueen (vezetőedző, Corona Brassó): “Csak két mérkőzésünk volt eddig ezen a pályán, szóval 50%-kal zárni idegenben a DEAC ellen egész jónak mondható. Talán az előző mérkőzésen itt még jobban is játszottunk, hiszen akkor talán 60 lövésünk volt, az ellenfél kapusa eszméletlenül jól védett. Most a korongok befelé pattantak, kulcsszituációkban szereztük a gólokat. Amikor kiegyenlítettek elég gyorsan tudtunk rá reagálni, szerintem ez volt a kulcs. A kapusunk nagyon jókor védett nagyokat, jó volt a kezdésünk is, sok helyzetet tudtunk kialakítani. Nem tetszett viszont a második harmadunk, tudtuk, hogy ránk fognak jönni, amit meg is tettek és ismét kulcsa volt a győzelemnek, hogy azt a harmadot úgy tudtuk befejezni, hogy vezettünk. A harmadik harmadban nagyon jó jégkorongot játszottunk és úgy játszottunk, ahogy kell. Természetesen ez most nagyon fontos három pont volt, a szezon ezen szakaszában minden győzelem fontos győzelem.”