Brassó (1217) Csíkszereda (1369) DAB (1197) ebel (2411) Erste Liga (4765) Extraliga (1178) Fehérvár (1643) felkészülés (2246) FTC (1472) khl (2189) légiósok (1677) Miskolc (1508) nhl (4909) nők (1298) playoff (1319) Titánok (1025) u18 (1062) utánpótlás (1280) UTE (1301) válogatott (2223) vb (2378) videó (2120) Összes címke

BJAHC–Dunaújvárosi Acélbikák 4-3

2022.12.07. 21:10: kutyatej73

Kangyal Balázs (vezetőedző, BJA HC): “Azt mondtam a srácoknak, hogy készüljünk 120 percre, mert két mérkőzés van, így van kiírva ez a kupasorozat: nem elég, hogyha itt nyersz, ott is nyerni kell. Így ha itthon történik valami és kikapsz, akkor is ott még van esélyed javítani, ami igaz az ellenfelünkre is. De hogyha reális és őszinte akarok lenni, ha egy csapat neve mellett 50-60 közti lövésszám van, az ellenfél neve mellett pedig 20 környékén, a meccs mégis egálközeli, akkor azt kell mondjam, az a csapat, amelyik ilyen dominanciát tud mutatni, de ezt nem tudja gólra vagy gólokra váltani egy kupasorozatban, az egyszerűen nem érdemli meg, hogy továbbjusson. Most hatvan perc ment el, és van még egy mérkőzésünk, de nekünk borzalmasan sokat kell fejlődnünk ahhoz, hogy tovább tudjunk jutni ebben a párharcban.”
Niko Eronen (vezetőedző, DAB): “Ez előtt a meccs előtt nehezebb időszakunk volt, de sikerült leküzdenünk a vesztes érzelmeket, és kemények voltunk, harcoltunk. Megmutattuk, hogy nem lesz könnyű dolga ellenünk az Akadémiának. Úgy érzem, jó munkát végeztünk, odatettük magunkat, legközelebb pedig otthon játszunk, ahol sokkal könnyebb. Ugyan egy gól hátrányból indulunk, de ezt könnyű megfordítani. Büszke vagyok a srácokra, innen fogjuk folytatni.”