Brassó (1217) Csíkszereda (1369) DAB (1197) ebel (2411) Erste Liga (4765) Extraliga (1178) Fehérvár (1643) felkészülés (2246) FTC (1472) khl (2189) légiósok (1677) Miskolc (1507) nhl (4908) nők (1297) playoff (1318) Titánok (1025) u18 (1062) utánpótlás (1280) UTE (1301) válogatott (2223) vb (2376) videó (2120) Összes címke

DEAC–Corona Brassó 4-1

2022.10.28. 21:48: kutyatej73

György József, vezetőedző, DEAC: „Kértem a srácokat, hogy próbáljunk jól kezdeni, hiszen ha vezetsz, van egy lélektani előny. A második harmadban a sok emberhátránynak köszönhetően sikerült ezt a lélektani előnyt átfordítani, ami kitartott a mérkőzés végéig. Percről percre próbáltuk a 3-1-et megtartani. Egyértelműen Hetényi Zolit ki kell emelni, hiszen voltak olyan pillanatok, amikor még én sem hittem, hogy amit kifogott, azt még el lehet érni. Ez a csapatunk, ezek vagyunk, tudjuk, hogy ő van mögöttünk és úgy gondolom, ő is szereti ezeket a mérkőzéseket, ilyenkor van elemében, gratuláltam is neki. Egyértelmű, hogy minden egyes pontért vért izzadunk. Minden mérkőzés olyan kiegyensúlyozott, hogy egy másodpercre sem lazíthatunk. A következő megint egy idegenbeli mérkőzés, nagyon fontos lenne, hogy behúzzuk és megerősítsük az ötödik helyünket. Igazából Erdélyben is jó mérkőzéseket játszottunk és ott indultunk el felfelé.”

Dave MacQueen, vezetőedző, Corona Brasov: „Úgy gondolom, pár szóval összegezni lehet ezt a mérkőzést. 62 lövésből 61 védést mutatott be Hetényi. Természetesen meg kell említeni, hogy sokkal jobb kezdés kell ennél, hiszen az utolsó három mérkőzésünkön a kezdésünk távol állt a jótól. Az első 3-4 perc alatt már többgólos hátrányba kerültünk, a srácoknak több munka, több fókusz kell már az elejétől kezdve, hiszen az utolsó két mérkőzésünk alatt 105 lövésünk volt, mégis csak egy gólt szereztünk ebből, ami kevesebb mint 1%.”