Brassó (1207) Csíkszereda (1365) DAB (1196) ebel (2399) Erste Liga (4751) Extraliga (1178) Fehérvár (1638) felkészülés (2224) FTC (1462) khl (2185) légiósok (1647) Miskolc (1502) nhl (4875) nők (1273) playoff (1302) Titánok (1025) u18 (1042) utánpótlás (1251) UTE (1300) válogatott (2188) vb (2337) videó (2120) Összes címke

45 komment

Címkék: vb nők

Gyerünk, lányok! Mutassátok meg!

DominiKing 2022.08.28. 17:56:24

Kár a buta kiállításért és a kihagyott óriási ziccerekért. Amúgy rendben volt az első harmad.
Hajrá csajok!

DominiKing 2022.08.28. 18:30:31

Kár a buta kiállításért és a kihagyott kettős előnyért. Amúgy rendben volt a második harmad.

DominiKing 2022.08.28. 18:52:48

Na ez az! A sok kihagyott helyzet után a semmiből vezetnek a dánok. :-(

DominiKing 2022.08.28. 19:10:30

Hát ezt tényleg nem hiszem el. Ennyi lövésből se találunk be.

DominiKing 2022.08.28. 19:22:21

45-19 a kapura lövés, ennek ellenére sikerült elvesztenünk. :-(

Csalódott vagyok az eredmény miatt. 45:19 lett a lövési eredmény, kettős előny, szimpla előny, semmi. Hátvéd poszton a támadásokat nőiben sem tudjuk kellően megtámogatni. A légiós hölgyek helyett a fiatalokat kellene. Meg nekünk is lehetne majd néhány év alatt hasonló kaliberű kapus.

A csehek ellen lehet, hogy méginkább vissza kellett volna venni, mert érezhetően fáradtabbak voltunk. Odnoga már a 2. harmad végén majdnem adott ajándék gólpasszt. Haley buta kiállítását nem értettem, Kreisz Emmáét szerintem a bíró se, csak azért fújták be, mert a dán kiállítások már irdatlan túlsúlyban voltak (persze rászolgáltak, és volt, amit így se fújtak be). Meg kell tanulnunk felemelni a kipattanókat. A dánok nagyon készültek belőlünk. Leadják a meccset a németeknek, és kizúgtunk.

Holnap este fél nyolcig nehéz lesz regenerálódni az elmúlt három meccsből.

Nagy kár ezért. Ha nem szerzünk pontos a svédek ellen, akkor ki fogunk esni... :-(

utó 2022.08.29. 12:38:53

Szerintem az is nagy szám, hogy egyáltalán esélyünk van bent maradni. Lehet, ehhez azért hozzájárul az orosz+belorusz eltiltás, de akkor is. Ez is eredmény.

Tulajdonképp meglepetés lenne, ha kiesünk, mert a dán meccset a jelek szerint nyerni kellett volna, és akkor rájátszás, gondolom. (Én nem láttam.)

Még történhetnek dolgok, ne temessük a csapatot. Gondolom, nem adjuk fel a svédek ellen sem, ha nem is vagyunk esélyesek.

bibababa 2022.08.29. 15:30:44

A svédek csak az orosz csapat kizárása miatt van itt. Nem könnyű ellenfél de verhető.

utó 2022.08.29. 19:56:54

Volt amúgy bármi belsős infó, hogy miért nem látjuk a vb-t tévében? Válságilag spórolás a köztévénél? Vagy a Sport TV-é lett volna a jog, nekik meg nem kellett?

Ha egyenrangúnak tekintjük a nőket, ez eddig a magyar hoki csúcsteljesítménye nemzetközi szinten. Hogy reális esélyünk van bennmaradni az A csoportban.

DominiKing 2022.08.29. 20:20:30

@utó: Valszeg az az oka, hogy ez nem foci.

utó 2022.08.29. 20:53:02

@DominiKing: Volt már olyan hoki, ami nem foci, és mégis láttuk. :)

utó 2022.08.29. 20:58:14

@utó: Amúgy egész oké ez a svéd stream az onhocke-ról.

utó 2022.08.29. 21:12:25

Sajnos most kevésbé tűnnek élesnek a lányok, mint az első harmadban. Nem értek hozzá, talán nem bírják eléggé, vagy a svédek játszanak most jobban, és jól semlegesítenek minket?

utó 2022.08.29. 21:38:26

Mondom, hogy nem értek hozzá. :)

DominiKing 2022.08.29. 21:57:28

@utó: :-)
Megcsinálták a csajok!!!!

utó 2022.08.29. 22:06:53

Egy hosszabbításos győzelemmel akár a playoff is összejöhet. :) A cseheknek az utolsó meccsen verni kellene hozzá rendes játékidőben a svédeket, ami talán reális győzelmi kényszer nélkül is.

utó 2022.08.29. 22:14:40

Ja nem, hülye is vagyok, nem csak nem értek hozzá. :D A németeknek kéne verni a dánokat.

DominiKing 2022.08.29. 22:25:56

@utó: Akkor valóban tovább jutunk.

@utó: Ha ezt rendes játékidőben teszik, akkor meglesz a playoff is. De a lényeg, hogy bent maradtunk!!! Hatalmas gratula a csajoknak!

DominiKing 2022.08.29. 22:26:53

@DominiKing: Persze rendes játékidőben, mert a hosszabbításos győzelmük már nem jó.

DominiKing 2022.08.29. 22:28:27

@promontor: És a németeknek létfontosságú a rendes játék idős győzelem, mert máskülönben kiesnek.

utó 2022.08.29. 22:29:17

Szerintem abszolút meg is érdemelték. A csehekkel nem voltunk pariban, a három másik meccs ki-ki meccs volt. Sajnos a német csoda nem túl valószínű, de így is szuper az eredmény. Óriási gratula.

@utó: Szerintem a németek esélyesebbek valamivel amúgy.
@DominiKing: Mondjuk most már a dánoknak is létfontosságú az a meccs.

DominiKing 2022.08.29. 22:33:47

@utó: Szerintem a németek jobbak a dánoknál.
(Viszont mi is jobbak voltunk, oszt mi lett)

utó 2022.08.29. 22:35:24

@promontor: Ó, erre nem is gondoltam, hogy a dánok is kieshetnek még. Így egész más, akár lehet szerencsénk is.

utó 2022.08.29. 22:38:57

Összezavarodtam. Tehát arra nem gondoltam, hogy a németek bent maradhatnak, ha nyernek rendes játékidőben. Tehát abszolút tétmeccs lesz.

DominiKing 2022.08.29. 22:41:02

Nem tudom, nem korai még a negyeddöntő? Ha a jövő évi VB-t nézzük, akkor lehet jobban járnánk, ha a németek esnének ki.

utó 2022.08.29. 22:42:41

@DominiKing: Ajjaj, nehéz eldönteni, melyik csapat milyen taktikával játsszon a kedvünkért holnap. :D

utó 2022.08.29. 23:12:31

@DominiKing: Ha a németek bevisznek minket a negyeddöntőbe, akkor vár ránk egy jó kis USA/CAN.

Ilyenkor a működő taktika, hogy az elején sok apró góllal meg kell zavarni az ellenfelet. Mondjuk ebben az esetben kéne egy 20-30 gólnyi előny.

Ha a negyeddöntő is megvan, onnan már vinni kell a tornát. :D

Aztahétszázát! A németek 2:2-es állásnál, 59.59-nél beütik a harmadik góljukat. Ezzel esik ki Dánia, maradnak bent ők, mi meg kapunk egy negyeddöntőt.

Egyébként hasonló bravúrt csináltak a svédek ellen, ott 0:3-ról egyenlítettek az utolsó öt percben.

Nagyon kiváncsi leszek az összefoglalóra...

(Ha DominiKing lennék, most megállapítanám, hogy mindez elsősorban minket dicsér, mert mi bravúrosan kitartottunk ellenük a végén! ;-))

DominiKing 2022.08.31. 00:04:43

@promontor: Pár perccel a vége előtt 2-1-es dán vezetésnél egy fillért sem adtam volna a tippmix szelvényemért. A végén pedig nyertem egy vadi új autó árát (az 1960-as árlista szerint) :-)

DominiKing 2022.08.31. 18:55:15

@1885*: A 60-as években pár évnyi várakozás után, 40.000 Ft-ért kaphattál egy vadi új Trabantot, amit akár azonnal el is adhattad búsás haszonnal. :-)

1885* 2022.08.31. 18:59:46

@DominiKing: az hagyján, a 80-as végén sem úgy volt, hogy bemegyek a szalonba oszt elhozom az autót :D Én úgy emlékszem még akkor is lehetett jóárasítva eladni "kiutalást".

DominiKing 2022.08.31. 19:48:34

@1885*: Ja, tudom. Nem azt jelenti, hogy 1960-ban már volt autóm, sőt, még én sem voltam. Hanem, hogy mit ért akkor és ma, egy 40.000 Ft-os nyeremény.

1885* 2022.08.31. 19:52:28

@DominiKing: :D Azért egy vacsira ma is elég talán!

Ahogy elnézem, a holnapi USA elleni győzelemmel egy mai autót is nyerhetsz majd...

DominiKing 2022.08.31. 23:54:04

@promontor: Sajnos nem lehet. Akartam két gólos magyar győzelmet fogadni, de nem lehet. Pedig 3-2-es vezetésünknél lehozzák a kapust az amcsik és Mira beveri az üresbe, mint a németeknek. :-)

solarys 2022.09.01. 14:27:40

@DominiKing: Szép álom! A valóságban ha 10 kapott gól alatt megússzuk, az már szép lenne. Ez a reális különbség a két csapat között.