Brassó (1218) Csíkszereda (1369) DAB (1198) ebel (2414) Erste Liga (4765) Extraliga (1178) Fehérvár (1646) felkészülés (2246) FTC (1480) khl (2189) légiósok (1679) Miskolc (1516) nhl (4935) nők (1302) playoff (1339) Titánok (1025) u18 (1068) utánpótlás (1281) UTE (1302) válogatott (2245) vb (2464) videó (2120) Összes címke

SC Csíkszereda–Gyergyói HK 1-2

2021.03.03. 20:53: kutyatej73

Jason Morgan, vezetőedző, Sportklub Csíkszereda:  „Ma a kapusok napja volt, Cooke brillírozott Gyergyónál, Maxim fantasztikusan teljesített nálunk. Megvoltak a lehetőségeink, a harmadik harmad második felében nagyon föléjük nőttünk és sikerült egy emberhátrányos góllal egyenlíteni. A ráadásban is megvoltak a helyzeteink, sajnos az 5 a 3 elleni játék alatt nem sikerült eldöntenünk a meccset, míg ők éltek egy fóros lehetőséggel. Ez a hoki, gyorsan fordulhatnak a dolgok, de a rájátszás egy hosszú harc és a fiúk folytatják ezt a harcot. Volt a végén egy keresztvasunk is, amit ha belövünk más a helyzet. Mondtuk a srácoknak, hogy fel a fejjel, hosszú még a küzdelem és maradjanak pozitívak.”

Szilassy Zoltán, vezetőedző, GYHK: „Ma az ellenfél nagyon belénk állt, tegnap jobban kezdtünk. Cooke zseniális volt, a mérkőzés első felében nagyon sokszor kirángatott minket a slamasztikából. Utána elkezdtünk egy kicsit magunkhoz térni, és a gólunk után végre elkezdtünk jól jégkorongozni. Elkezdtük lőni a kaput, holott előtte nem voltunk agresszívak a kapu előtt, ez megváltozott a vezetés megszerzése után. Annak ellenére, hogy az utolsó harmadot az ellenfél hozta le 1-0-val, ott úgy éreztem, hogy jól játszódtunk, a lábaink elkezdtek jobban menni. Közel 78 percet hokiztunk, egyszerűen heroikus küzdelem volt. Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, elképesztő munkát tett le mindenki, önfeláldozóan, minden energiát mozgósítva játszottunk. Elvettük a pályaelőnyt, de akkor számít ez igazán, ha az otthoni meccseket tudjuk hozni. Most koncentrálunk a szombatra, pihenünk, regenerálódunk, fontos a megfelelő táplálkozás és folyadékbevitel. Emellett készülünk az ellenfélből, amely egy nagyon kiváló csapat. Igyekszünk még jobban feltérképezni a Csíkszeredát, ezt pedig átadni a játkosainknak, hisz ők azok, aki végrehajtják a nehéz feladatokat.”