Brassó (1216) Csíkszereda (1368) DAB (1196) ebel (2408) Erste Liga (4765) Extraliga (1178) Fehérvár (1640) felkészülés (2238) FTC (1471) khl (2187) légiósok (1671) Miskolc (1504) nhl (4899) nők (1289) playoff (1313) Titánok (1025) u18 (1057) utánpótlás (1275) UTE (1300) válogatott (2210) vb (2358) videó (2120) Összes címke

HK Nitra–MAC Újbuda 3-2

2019.09.13. 20:37: kutyatej73

Majoross Gergely: – Az első két harmadban nagyon jók voltunk, az öt emberünk végig együtt tudott maradni és mozogni, sok időt töltöttünk a támadóharmadban és sok helyzetet dolgoztunk ki. Mindent meg tudtunk valósítani, amin dolgoztunk, egy kivételével: nem lőttünk elég gólt – ennyi helyzetből többet kellett volna. A záró harmad már inkább a Nyitráé volt, s bár ott is volt sanszunk a három egyhez, hoztunk néhány rossz döntést, amiből ők lőttek két gólt. Összességében jó visszajelzés volt ez a meccs, de hatékonyabbnak kell lennünk, és a meccs végéig kell koncentrálnunk!

9 komment

Címkék: MAC Nyitra Extraliga

Darkside007 2019.09.14. 13:45:03

Milyen tájékozott a cikkíró, hogy ilyen lelkesen kiemeli Schlekmann szerepeltetését, hiszen ebben a szezonban kötelezően nevezni kell minden meccsre egy U20 korosztályú játékost a szlovákoknál. Schlekmann balszerencséje, hogy a macban jutott ehhez a 0.00 perces szerephez, ellentétben pl Lőveivel, akit miskolcon legalább 2 percre felengedtek a jégre. A macnál csak a süllyesztő jut a fiataloknak, pedig van köztük ígéretes. Fejes pl 1.35-öt kapott attól az edzőtől, aki amúgy már a válogatottba is meghívta. És csodálkoznak, hogy senkit nem érdekel a tüskében a szlovák liga

TheMedium 2019.09.14. 16:39:51

@Darkside007: gratulálok ahhoz az éleslátáshoz és mély bölcsességhez, amivel a szezon első meccse alapján sikerült ezt a következtetést levonni.

(egyébként egyetértek, tolja csak be őket a jégre bátran, én is jobban örülnék neki, de nem tudom, mi gázabb: hogy nem ezt csinálja, vagy amit leírtál).

kerusz 2019.09.15. 11:32:44

@Darkside007: Tavaly Miskolcon még a süllyesztő sem jutott nekik, így is, úgy is gáz ez az egész.

essze 2019.09.15. 12:08:06

@Darkside007: Nem értek egyet a megkötéssel. Ha egy fiatal befér, akkor úgyis szerepeltetik, ha meg nem, akkor csak a padot melegíti ahelyett, hogy valahol játszana.

horivan 2019.09.16. 12:51:46

@essze: Nem értem ezt a játékosnevelést, és az utánpótlási koncepciót. Ha arról megy a marketing, hogy az Extraliga mennyivel keményebb, mint az Erste Liga, hogy hány meccs kellett, hogy felvegyék a tempót, és megéri az évi 600 milliót, akkor miért ott dobják a mélyvízbe a fiúkat (Lövei, Schlekman) az első felnőttmeccsükön? Vagyis inkább, miért ott hagyják száradni a rajtkövön.
Miért nincs fokozatosság? Kölcsönadás valahova?
Schlekmann Márk, miért játszik még idén is az EBJL bohócmeccseken (Znojmo 9:0, UTE 10:0 – Volán ellen volt 1 értelmes meccs), ahelyett, hogy kihívást jelentő meccseken kapna jégidőt valamelyik Erste felnőtt csapatban?
Ez a vicc jut róla eszembe:
A cigány úszni tanítja gyerekét a bányatóban.
- Ússzál bázmeg!
- ... hát ákkor kápálóddzál bázmeg!
- ...
- Bááázmeg!

Mauuc 2019.09.16. 13:52:58

@horivan: jó kérdés mi is feltettük ezt Mogyinak a szurkolói (nem röhög!) ankéten a tavalyi fiatalokkal kapcsolatban.

A válasz az volt, hogy akkor az volt a felfogás a fiataloknak a felnőtt csapattal való edzés a "meccsük". Ott kell 110%ot lerakniuk, a meccs kispadozas 1 perc az "ajándék".

Nyilván belátták, hogy ez nem annyira motiváló talán a srácoknak illetve ezért utazni rohadt nagy szívás de pl sztem Schlekmannak jól jönnek ilyen fiatalon ezek az 1 percek is, remélem a KMH-ban is szerepet kaphat majd.

A 4. soros fiataljainknak pedig mot átlag 4-5 perc között mozognak, ezt remélem ahogy megyünk előre feltudják tornászni 8-9 közé ami reaális lenne 4. sorosként.