Brassó (1218) Csíkszereda (1369) DAB (1197) ebel (2413) Erste Liga (4765) Extraliga (1178) Fehérvár (1645) felkészülés (2246) FTC (1473) khl (2189) légiósok (1678) Miskolc (1509) nhl (4916) nők (1301) playoff (1323) Titánok (1025) u18 (1065) utánpótlás (1281) UTE (1301) válogatott (2228) vb (2405) videó (2120) Összes címke

DVTK Jegesmedvék–Dukla Trencín 5-4

2019.01.15. 21:16: kutyatej73

Strenk Hunor másodedző, DVTK Jegesmedvék: “Jól kezdtünk, az emberelőnyöket is kitűnően használtuk ki az elején, sőt hátrányból is betalálunk. Azt a fél percet nehéz feldolgozni, egyéni hibákból kaptunk gólokat, de utána tudtuk rendezni a sorokat. A harmadik harmadban a Trencsén okosan játszott, nehéz volt lekontrázni őket, de a végén működött a 6 az 5 elleni játékunk. Ki kell emelnem Magosi Bálintot, aki a hátára vette a csapatot. A hosszabbítás és a büntetők a lutri kategóriába tartoznak, de ebből is jól jöttünk ki.”

Peter Oremus vezetőedző, Dukla Trencín: “Az első harmadban hiába szereztünk vezetést, az ellenfél megfordította az állást. A második harmadban produkáltunk egy fantasztikus fél percet, amikor három gólt lőttünk. A mérkőzés végét elrontottuk, ilyen nem történhet meg, hogy így elengedjük a meccset. Haragszom néhány játékosra, de így is szereztünk egy pontot.”

13 komment

Címkék: Miskolc Trencsén Extraliga

DominiKing 2019.01.15. 21:41:51

Bizony most kiderült, hogy a szlovák bírók is emberből vannak. Nem értem miért nem adták meg a Miskolc gólját az elején. Ráadásul a horror 27 másodperc is annak köszönhető, hogy nem fújtak semmit Láda palánkra lökéséért.
Azért néha félelmetes volt, ahogy tempót váltott a Trencsény. És pont ezért nagyon értékes ez a két pont.
Szép volt macik!

moszkvicssluszkulcs 2019.01.15. 22:06:22

@DominiKing: Igen, azt a palánkra lökést mi is befújtuk volna :))

óriási hibáink voltak a meccs során. És azért azt kell mondanom, mutatja a Miskolc erejét, hogy ezzel együtt behúzott 2 pontot az Extraliga ezüstéremese ellen.

bibababa 2019.01.16. 08:14:11

Nem semmi egy mérkőzés volt.
Úgy vettem észre, hogy a Láda féle palánkra lökést a szezon elején töbször elnézték mind
a két magyar csapat ellen. Utána elég korrekt
volt a bíráskodás, de mintha az utóbbi meccseken több lenne a rossz ítélet .
Persze nem láttam minden meccset. Lehet picit segítenék a saját csapatokat a bírók ?
Ez az Ebelben is meg volt néha.
Ezt a 3 sorozást meddig lehet bírni ?
Nem lenne ésszerü pár ügyes fiatalt betenni ? Néhány csere is sokat számítana.

DominiKing 2019.01.16. 09:59:32

@bibababa: Ezt én is néztem. Szegény srácok a végén már nagyon ólomlábakon közlekedtek. Ez az egyik nagy baja a magyar hokinak, hogy mi nem merünk fiatalokat szerepeltetni a csapatban. A bajnokság elején még csak-csak, de aztán az eredmény kényszerre hivatkozva később már alig. Nálunk még a 25 évest is fiatalként aposztrofálják. Pedig ez más hoki kultúrákban egyáltalán nem így van. Pont most jönne jól egy kis fiatalos lendület, amikor már van pár ezer kilométer a lábakban.

bibababa 2019.01.16. 10:22:05

A műlt héten az egyik meccsen pár cserében játszott egy fiatal csatár. Biztos van még 2-3 ügyes gyerek, akiket be lehetne tenni.
Vas pár meccsen nem volt látszott is a csapaton. Ha kiesne 2-3 játékos akkor nagy bajban lenne a Miskolc.

@moszkvicssluszkulcs: Ha az volt az, amire gondolok (a Kinizsi Bástya alatt kb.), akkor utána max. 1-2 mp-cel viszont szerintem elnéztek egy kampózást nekünk.

De lehet, benéztem valamit és nem akkor történt mindez.

korxi 2019.01.16. 15:07:30

Hiperlassítva kielemeztem az első gólunkat, amit magas bot miatt nem adtak meg, és nem volt magas bot. legalábbis nem a szabályok értelmében. Magosi botja valóban magasan volt, de a testével párhuzamosan tartotta, nem ért bele a korongba. Sőt, ütővel senki nem ért bele, még szlovák játékos sem.
A korong a kapus lepkés kesztyűjéhez ért hozzá, azon változtatott irányt, arról csapódott hirtelen lefelé a kapuba. És valóban volt csattanás is, ami nem más volt mint egyszerűen a pakk csattanása a jégen, vélhetően pont a lapjával csapódott a jéghez nagy sebességgel.
Ez tényleg megtévesztésre alkalmas lehetett, mert az ilyen típusú gólok tipikus lefolyása az hogy a támadók közül valaki még beleteszi a botját, hirtelen irányt változtat és a kapus ezért nem tudja védeni, és ilyenkor a korong tényleg nagyot szokott csattani a boton.

@korxi: A helyzet az, hogy a lassításnál más a kameraállás, mint az élőképnél. Annál ugyanis látszott, ahogy villan Harrison ütője. Felteszem, a sporik ebből a szögből is megkapták a képet.

korxi 2019.01.16. 20:30:03

@Fermentátor: Nos megnéztem az élőképnél is, azt alaposan lelassítva és tényleg villant Harrison botja.
De nem ez a baj! Mert villanni villanhat, az nem szabálytalan, hanem az a baj hogy bele is ért a korongba:)

hokiszurker01 2019.01.16. 21:29:57

Viszont 5-3-ban lőtt egy gólt a Miskolc ami teljesen szabályos volt és meg sem videózták. Pedig gól volt. Rendben hogy utána kb 10 másodperccel lőtt egy gólt Magosi, de mivan ha nem? Érthetetlen hogy legalább miért nem nézték meg?!