Címkefelhő

Brassó (1217) Csíkszereda (1369) DAB (1197) ebel (2411) Erste Liga (4765) Extraliga (1178) Fehérvár (1643) felkészülés (2246) FTC (1472) khl (2189) légiósok (1677) Miskolc (1507) nhl (4908) nők (1297) playoff (1318) Titánok (1025) u18 (1062) utánpótlás (1280) UTE (1301) válogatott (2223) vb (2376) videó (2120) Összes címke

Magyarország–Szlovénia 4-5

2018.12.12. 22:51: kutyatej73

Vas Márton vezetőedző: „Próbálom a srácokat biztatni egy ilyen találkozó után. A meccs egészében jól dolgoztunk, a munkával nem volt gond, inkább azzal volt, hogy nagyobb nyomást tettünk magunkra, mint kellett volna. Rossz döntéseket hoztunk, és a szlovénok ezeket ki is használták. A harmadik harmadig tudtunk támadóbb hokit játszani. Egyszer-egyszer nem zártunk jól vissza, de akkor még nem bosszulta ez meg magát. Az utolsó játékrészben viszont ahelyett, hogy visszadolgoztunk volna öten, kinyíltunk a kapu előtt, és ezzel tudott visszajönni az ellenfél.”

Mihály Ákos: „A harmadik harmadban a saját dolgunkat nehezítettük meg. Egyszerűen kellett volna játszanunk, de túlizgultuk. Nem zártuk be azt a házat, amit meg kellett volna védenünk. Csalódott vagyok.”

Kiss Roland: „Negyven percig tudtunk hokizni, aztán nem tudom, a harmadszünetben mi járhatott a fejekben, de túlgondoltuk ezt. Túl hamar gondoltunk bele abba, hogy mivel jár, ha megnyerjük ezt a meccset. Ráültünk az eredményre, aztán a harmadik harmadban egy kiállítást kihasználtak a szlovénok, ettől felszívták magukat, mi pedig nem tudtunk ez ellen semmit sem tenni. Bizakodunk, hogy az ukránok segítenek nekünk, egyszer már megtörtént, miért ne történhetne meg újra. A csütörtöki edzésen odatesszük magunkat, és a pénteki meccset meg kell nyernünk mindenáron."

Papp Kristóf: „Keményen játszottunk, de elég volt pár kihagyás, és az ellenfél visszajött. Kicsit idegessé váltunk az utolsó harmadban.

16 komment

Címkék: vb u20

A bejegyzés trackback címe:

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

2018.12.12. 23:06:00

Ennek a gárdának eggyel fentebb lenne a helye. Kár, hogy 2 gólos vezetés után túl sokat foglalkoztunk az eredménnyel, 3 gólos vezetés után meg még többet. A legfőbb erényünkről mondtunk le a támadásról, amiben kiemelkedünk ebben a csoportban. Mi elveszítettük a fonalat a saját hibánkból, a szlovénok meg addig harcoltak, amíg megtalálták a sajátjukat. Ez lett a vége.

essze 2018.12.12. 23:37:27

Svasznek: Csak nehéz meccsekből lehet tanulni. Asszem ez az U20-ra is igaz. Csak tanulnánk már végre!

bibababa 2018.12.13. 08:15:15

Már az olasz meccshez is írtam, hogy hátul sok a felesleges hiba, könnyelműsködés.
A ziccereket is jobban kéne belőni.
Az első harmad közepén négyen támadtak védő sehol !
Sajnos a hibákból nem tanulunk.
Az idén két feljutás is elúszott .

essze 2018.12.13. 10:55:50

@essze: Első mondat idézőjelben.

SammyG. 2018.12.13. 12:03:52

A harmadik harmadra több játékosunk kori teljesitménye jelentősen visszaesett. Az átadások üteme és pontossága leromlott, miközben az ellenfél koriban, egyéni játékban és kaput elérő támadásokban pozíció és helyzeti előnyökhöz jutott és helyzeteit kihasználta...… Gratuláció az elért sikerekhez!!! Én bizom a feljutásban !!!

solarys 2018.12.13. 14:58:56

Ha elhisszük hogy királyok vagyunk, akkor általában jön a keserű csalódás.
Sajnos.
A mentalitást nehéz tanulni, az inkább ösztönszerű.

Tolvanen így nem fogja megtesztelni Bugárt és Kreiszt. Sajnálom, hogy a csapat nem bírta az esélyesség "terhét".

Monika Schmidt 2018.12.13. 21:48:46

@trollfeeder: miből gondolod hogy öket tesztelné?????? Bugárt tavaly be sem válogatta a vb keretbe....más játékosoi ban gondolkodik

ugorka 2018.12.14. 08:56:36

Sziasztok,
lesz ma stream Norvégiából?

@Monika Schmidt: Úgy gondolom, hogy Tolvanen függetleníteni tudja magát a súgóktól. Mint kívülálló, számomra meggyőző mutatókat produkálnak a TL-ban, és felnőttben védő poszton nem bővelkedünk. Tavaly konzervatív csapat lett, ami nem bírt ki 16 másodpercet. Bízom a kapitányban.

Monika Schmidt 2018.12.18. 23:17:57

@trollfeeder: jó magam szintén remélem hogy mentesítemi tudja magát a súgoktól, bár az furcsa hogx u20-vbnem vokt ott......sajnálatos. azt gondolom mac -ban Fejes lényegesen erőteljesebb, jobb hátvéd mint Bugár. Más klubbokról még nem beszéltünk. Majd kiderül.

bibababa 2018.12.19. 07:54:06

@Monika Schmidt: Fejes jobbnak tűnik, de a fejlődés lehetősége benne van a Mac-os fiatalokban. Ha még egy szezont végig játszanak a Tipsport ligában akkor fog elválni kiben mennyi van.

Monika Schmidt 2018.12.19. 08:41:36

@bibababa: ez így igaz. A srácok pontosan tudják, ez a korosztály 99-es -de gondolom.midegyik így van- igen jól ismerve egymást, kibrn mennyi van, mennyire akar, mennyire képes tejlesíteni az edzői utasításokat, hogy tud élni azon lehetőségekkel amikor jégre léphet, mennyire tud beilleszkedni a felnőttcsapatba....igen 1- 2 év. Amaccos fiatalok közúl nagy a potenciál Fejesben....drukkolok Brúnónak...és Lőczi Árpinak.

@Monika Schmidt: Más klub nem nagyon van, ha válogatottba beépíthető fiatalokat nézzük. Nem légióskodik senki kiemelkedő 18 év feletti. Védő, aki a hazai bajnokságban kap csak lehetőséget, annak nincs esélye kibontakozni teher alatt. A fehérváriak szem előtt vannak, de Szabó és Stipsicz kivételével fiatalok nem kapnak jégidőt ezen a poszton. Miskolc Ruskot leépítette, Vojtkó pedig mégsem tűnik berobbanónak. Nem látom, hogy ki mennyi jégidőt kap a MAC-ban, mert annyira azért nem követem, de a statok alapján úgy látszik, hogy Bugár meghálálta a bizalmat. Vokla és Fejes sem játszott még válogatottban vb-n, úgyhogy nagyjából rájuk számítok, ha Tolvanen meglépi a védőknél a fiatalítást.