De kár hogy nem azon múlik, hogy Levi meg az ordibálós mennyire hangoztatja hogy denagyonsokkal jobbak vagyunk.

@CSL: kb. 10perc és 3-1 -re vezetnek az osztrákok.

A harmadik nem volt kisles?

2017.04.24. 21:25:00

@CSL: 3-1 mennek az osztrákok. 9 perc van még hátra a 3/3 ból

Uteapu 2017.04.24. 21:26:26

@NickLeeson: Én is néztem, mert mindkét korival bent állt a kéken, de akkor van kis les ha a bíró befújja.

Teljes fókuszvesztés a kiállítás óta..

2017.04.24. 21:29:13

Lassúak vagyunk.

solarys 2017.04.24. 21:29:44

Ennyi ziccert nem lehet büntetlenül kihagyni, pedig nagyon jól támadtuk le őket.
De ez a két kapott gól most nagyon megfogta a csapatot.

Uteapu 2017.04.24. 21:32:49

Egy gyors gól még visszahozhatna valamit de nem látni a csapaton, hogy meg tudnák csinálni.

Azt hittem, a gól után nekikmegyünk. Erre 3:1 és az edző is tanácstalan. Alig maradt idő. Persze most lett kisles.

leonov 2017.04.24. 21:35:32

Na ez a meccs tipikusan az melyiken a fiatalos lendulet es hev lfszt sem er.
Tulajdonkeppen leporgettek az egeszet rutinbol az Osztrakok.

2017.04.24. 21:36:28

Levisszük Rajnát. Hát nem tudom.

2017.04.24. 21:38:13

Talán nem fogunk kiesni...Ukrajnának car a sorsolása.

leonov 2017.04.24. 21:40:20

@Speedking: Ez a csapat majd ket ev mulva lesz utos. Most velhetoleg bentmaradnak, sot meg lehet akarmi is, de a mai teljesitmeny alapjan ez a realitas. A VB elott is ezt vartam kb.

2017.04.24. 21:41:23

Ez van. Ha előre akarunk lépni akkor még egy csapatot kell indítani az EBEl-ben.

zorromeister 2017.04.24. 21:41:41

Amikor mi voltunk fölényben, nem tudtunk gólt ütni. Amikor az osztrákok, ők igen. Illetve Starkbaum is jobb volt, mint Rajna. Kár érte, nyerhető meccs volt.

DominiKing 2017.04.24. 21:42:45

Azt kértem, hogy remélem a jobbik csapat nyer. Bejött. :-((((((((((((((((((((((((((((((

2017.04.24. 21:43:43

Szerintem Dansereau volt a legjobb,nem csak a gólja miatt.

szanisz 2017.04.24. 21:44:57

@leonov: persze, az osztrák rutinon múlt, hogy 8 -10 nagy helyzetet kihagytunk.

Uteapu 2017.04.24. 21:45:00

Nagyon tanulságos meccs volt, okosan megszívattak minket.

szanisz 2017.04.24. 21:46:17

@DominiKing: srácok, nekem is nagyon fáj.. de nézzétek vissza, melyik csapatnak mennyi nagy helyzete volt, tudatos támadásvezetése, kapuralövése stb.

Jobbak voltunk... Csak botrányos volt a helyzetkihasználásunk.

szanisz 2017.04.24. 21:47:12

@Uteapu: okosnak okosak, de kivégezhettük volna őket kicsit több ésszel a kapu előtt az első két harmadban..

szanisz 2017.04.24. 21:47:48

Miért nem kértünk hamarabb időt? ..:(

leonov 2017.04.24. 21:47:55

@szanisz: En nem igy lattam. Ez nem az a meccs volt ahol a `semmisemegybe es a reggeligsemlovunkgolt` dominalt volna. Itt az Osztrakok dominaltak.

2017.04.24. 21:49:10

@szanisz: Ha nagyanyámnak f@sza lett volna,akkor ő lett volna nagyapám...

leonov 2017.04.24. 21:49:37

@szanisz: No, ehhez kell meg az a ket ev rutin.

Uteapu 2017.04.24. 21:50:20

@szanisz: Ismered ugye az öreg, meg a fiatal bika sztorit a tehenekkel? Na ez olyan volt

szanisz 2017.04.24. 21:50:46

@leonov: OK - de azért láttad így mert nem kerültünk helyzetbe, vagy mert az istenért sem lőttük be?

az első két harmadban sztem legtöbbször keresték a korongot. az első harmadban nálunk 2, nálunk 8 HELYZET volt, utána nem számoltam.

az osztrák dominancia egy harmadban volt meg: a harmadikban.

Megint a hülye hibák, és a gyenge előnyök nálukn.
náluk meg 2/2 a harmadikban... egymás után.

Consiglieri74 2017.04.24. 21:51:01

Holnap a honositott kanadaiakkal felàllo pihent korea ellen muszàj javitani különben elszàllhatunk. Elkezdődtek a körbeverések

Kegy 2017.04.24. 21:51:20

Sracok. A 20as osztrak kirohogott. Titeket es minket, Himnusz kozben. Ha tuleli a kovetkezo szezont, gratulalok....

moszkvicssluszkulcs 2017.04.24. 21:52:15

lóf@sz és esti fény volt ez...

szanisz 2017.04.24. 21:52:15

@Speedking: ez világos, de ne fogjuk az osztrák rutinra meg észre hogy RENGETEG helyzetünk kimaradt.

rohadtul csalódott vagyok

komolytalan samu 2017.04.24. 21:52:29

@zorromeister: Igen. A csapat nagyon jól össze volt rakva, több mint két harmadig jobbak voltunk, de hatástalanul. Ellentétben pl. a tavalyi fehérorosz meccsel. Teljesen más lett volna a meccs ha a helyzeteinkből legalább egy gólt betuszkolunk, más osztrák játék, más mentális állapot.

A végére nem tudtuk csapatként kompenzálni az egyéni képességbeli, tudásbeli hiányosságokat, és amikor a elengedett a ragasztó, összecsuklottunk.

Nincs ebben semmi szégyen, le kell vonni a tanulságokat, felemelni a fejet és harcolni! Büszke vagyok a srácokra!

DominiKing 2017.04.24. 21:52:34

Már mondtam. Tiszta idei Volán feeling. Középszerű kapusteljesítmény, gólképtelen támadószekció.

2017.04.24. 21:52:58

@Kegy: Mit vársz tőlük?Nagyképű f&szok voltak mindig is...

szanisz 2017.04.24. 21:53:52

@Speedking: és @DominiKing:

ez mind igaz, de ne fogjuk mán az osztrák rutinra, hogy mindent kihagyunk..meg a rutinra.

hülye hibák és gyenge előnyök mindkét meccsen

szanisz 2017.04.24. 21:55:33

az a baj hogy tök hülye helyhzetbe kerültünké.

verni kell a kazahokat, akiknek ugyanúgy kell majd a győzelem.

Kegy 2017.04.24. 21:55:34

@Speedking: sajnos en nem mehetek a jegre... aki ott van puhapocs?

leonov 2017.04.24. 21:56:38

@szanisz: Ajanlom figyelmedbe Moszkvics kollega rovid amde tomor hozzaszolasat. Hidd el neki. O szakember.

A csalodottsag mas kerdes. Az jogos. Amennyiben az elvarasok magasabbak a realitasnal ez bizony gyakori eredmeny.

szanisz 2017.04.24. 21:56:40

@szanisz: bocsi, eltűnt a kommentem, nem akartam duplázni.

Kegy 2017.04.24. 21:57:50

Osztrak szurkolok szerint nincs kapusunk....

2017.04.24. 21:59:22

@Kegy: Ha nyertünk volna akkor mi lett volna a kapussal?

szanisz 2017.04.24. 21:59:40

@leonov: rengeteg focit és rengetek hokit nézek - az agyam az előbbin szocializálódott. utóbbiból adódóan sokszor úgy tekintek vissza egy meccsre, hogy góloktól függetlenül melyik csapatnak volt több helyzete.

Nekünk ma több volt. Többet domináltunk.

DE ők bebasztak két előnyt egymás után. és a legjobb időpontban szedték össze magukat.

ez utóbbi két tényező döntött

Ettől függetlenül nem mondanám, hogy jobbak voltak vagy h "lófasz lett volna"..

Itt sokan jobban értenek a hokihoz, mint én

de mint külső szemlélőnek higyjétek el, hogy kicsit végletekben gondolkodtok :)

2017.04.24. 21:59:42

@Kegy: Hát,elnézve a 2 meccset...mondanak vmit.

ilamg 2017.04.24. 22:00:07

@Kegy: Már ne is haragudj én is láttam, egyszerűen örült hogy nyertek. Én tudom hogy fá a vereség de nem kell mindenhol démonokat látni.

DominiKing 2017.04.24. 22:00:32

@szanisz: Én igazat adok neked. Két harmadon keresztül domináltunk. Simán eldönthettük volna a meccset, de a támadóink már jó ideje csődöt mondanak. A legnagyobb helyzeteket is ki tudjuk hagyni. Mindig az jut eszembe, hogy milyen szarul lőjük a szilveszteri célba lövéseket. Ha pedig csak a szerencsének köszönhetjük a gólokat, akkor kellene egy Szuper Levi. Én is büszke vagyok a két harmadon keresztül nyújtott játékunkra, mert minden szempontból felülmúltuk az osztrákokat, kivétel a helyzetkihasználást. Ha műkorcsolya lett volna, biztos mi nyerünk pontozással.

Kegy 2017.04.24. 22:02:09

@wa1907: konkretan azt mondta: ilyen golt sh kapni lofasz.. hol ved, Budapesten? Idezojel bezarva..

Kegy 2017.04.24. 22:03:29

@ilamg: ok. En nem igy lattam.

szanisz 2017.04.24. 22:05:06

@DominiKing: ugyanez volt gojangban, más dramaturgiával, tököm ki van a sógorok elleni tétmeccsekkel.

amúgy őszinte kérdés: nektek is úgy tűnik, hogy kb a ladányi-féle előnyös sor óta tök esetlenek az előnyeink, vagy ez csak az én vesszőparipám? nem értek annyira a hokihoz, mint ti.

2017.04.24. 22:06:18

@szanisz: Godó egy korszakos zseni volt....

2017.04.24. 22:07:45

Ezen nincs mit rágódni, menni kell tovább. Holnap Dél Korea

Nittümeki 2017.04.24. 22:08:00

Az osztrákok húzemberei, elsősorban Raffl és Heinrich ma jobbak voltak, mint a mieink, ennyi. Hári Jani például azokat a betöréseket, mint itt a végén, próbálgathatta volna az elejétől, Bartalis szinte láthatatlan volt stb. Na mindegy, hátha felszívják magukat a fiúk és holnap kisíklatják a száguldó koreai vonatot.

Uteapu 2017.04.24. 22:08:57

@DominiKing: A kivitelt igen de a tartalomban a triplát ők ugrották.

szanisz 2017.04.24. 22:09:06

@Speedking: világos - de azóta nem voltunk képesek egy normális előnyös sort összerakni Hárikból, Bartalisokból, Vasokból, Gallóból?

De lehet, hogy ez csak az én mániám, és volt azóta is normális előnyös sorunk. Nekem fájt nézni az ukrán és ezen a meccsen is az előnyeinket sokszor.

Persze Sofi, mint befejező, ugyancsak hiányzik ehhez is. a picsába.

2017.04.24. 22:11:49

@szanisz: Látod,hogy be vagyunk oltva góllövés ellen,hogy a fene enné meg.Tegnap előtt az ukránoknak annyi ziccerből legalább 10-et kellett volna lőni.
Valamiért nem megy:(

leonov 2017.04.24. 22:11:54

@szanisz: O mar elszallt mint a fust.

2017.04.24. 22:14:04

Azért bízom benne,hogy holnap nem a tábor fogja énekelni a Himnuszt.

DominiKing 2017.04.24. 22:15:24

@Speedking: Énekeljék, csak zenei aláfestéssel. :-)

leonov 2017.04.24. 22:16:20

@szanisz: Amennyiben a te szemszogedbol nezem a dolgokat akkor meg rosszabb a helyzet. Akkor azt irnam hogy teljes impotencia a tamadoknal, halovany kapusteljesitmeny es betlizo vedok.
Nem ez volt. Az Osztrakok siman behuztak megint. Turelemmel es nagyon okosan. Mint a Szlovenok.

szanisz 2017.04.24. 22:18:36

@leonov: a szlovénok ellen 5 meccsen van ennyi helyzetünk. Teljesen más tészta szerintem.

CSL 2017.04.24. 22:18:45

Nem láttam a meccset, de a mondás szerint végy egy jó kapust..
Idén a Volánban sem volt meggyőző a kapus teljesítmény, illetve az ukránok ellen sem volt az. A csatároknak is nehezebb úgy kapura lőni, ha azon kell parázni, ha az ellenfêl megszerzi a korongot és egy védhető lövés is átmegy a kapusunkon.. De nem értek a hokihoz!

szanisz 2017.04.24. 22:20:42

Nomindegy, srácok, holnap nyerünk, aztán számolgatunk :)

DominiKing 2017.04.24. 22:21:57

@leonov: Nézd, igazad van, hogy a meccs egészét nézve (főleg az eredményt), az osztrákok jobbak voltak, de azt nem hiszem, hogy azt az első két harmadban tudatosan engedték, hogy milliószor hasba lőjük a kapusukat és zsinórban dolgozzuk ki a helyzeteket, ők maguk pedig megelégedtek avval, hogy lehetetlen helyzetekből lőjenek kapura. Ha ez így történt, akkor igazad van, hogy nagyon okosan játszottak.

szanisz 2017.04.24. 22:22:50

@leonov: akkor sofi már celeb lesz, tényleg?:( semmit nem tudok róla, a nyilvánvalón kívül.

leonov 2017.04.24. 22:25:50

@DominiKing: Szerintem ez ugy van, hogy mivel millioszor csak hasba lottuk a kapusukat ezert tokeletesen mukodott a vedelmuk. Relativ minden. Az eredmeny szamit a vegen. Az pedig mindent elmond.

Am nem kell szomorkodni. Holnap szet kell csapni a koreaiakat es mindenki jobban fog aludni.

szanisz 2017.04.24. 22:26:25

@DominiKing: hát valahogy ezt kifogásoltam én is, vagy 3 ember írta egymásután, hogy "osztrák rutin", meg ésszel játszottak...

hát, viccen kívül volt 12 kimaradt _helyzetünk_ az első 2 harmadban, ha abból csak 2-őt, 3-at belövünk, senki nem említett volna ilyen dolgokat.

3:1, tizenpár perc vissza, a játékunk szétesett.... miért várunk az idővel....

Uteapu 2017.04.24. 22:26:32

@DominiKing: Azért nem is igazán engedték a tiszta lövőhelyzeteket, így nem csak a csatáraink pontatlansága volt a góltalanság oka.

leonov 2017.04.24. 22:27:06

@szanisz: Fogalmam sincs. Az biztos hogy nem a putyilovgyarba megy negymuszakba horizontmarosnak.

2017.04.24. 22:27:15

@CSL: Vay Ádámot oda teleportálnám Kievbe.

Uteapu 2017.04.24. 22:28:43

@wa1907: Max. nézőnek lehetne.

a Zamboni nem egy tészta 2017.04.24. 22:31:19

azért vegyuk észre hogy 1 a helyzetek egy része ugyan szépen kijatszott de kiszoritott helyzet volt. 2 nincs gollovo emberünk. Palkovics fenykoraban annyi ebel gólt lőtt mint a teljes válogatott együtt. ez nem feltétlenül baj tok jól nyomtunk jól dominaltunk de ez nem csak pech volt. egy Palkovics csukló egy Ladányi g%=+seg nem jönne rosszul

Nittümeki 2017.04.24. 22:36:11

Ha mondjuk Bartalis és Hári úgy játszanak, mint Raffl és Heinrich, akkor ezt a meccset megnyerjük. A legjobb, legtechnikásabb játékosaink nem először betliznek, lásd pl. az olimpiai selejtező. Az osztrákok pedig ezzel a gyakorlatilag B válogatottal is sokkal magasabb szintet képviselnek az inkább a jobbacska favágó kategóriát képviselő lengyel csapatnál, ha már az olimpiai selejtezőt említettem. Másrészt ha itt vannak az nhl-seik plusz egy Rotter, Setzinger stb. akkor akkor is megvertek volna valszeg, ha jól játszunk.

DominiKing 2017.04.24. 22:40:48

@leonov: Szóval összefoglalva az én véleményem az, hogy sokkal jobban játszottunk az első két harmadban és az osztrákok megköszönhetik a jó Istennek (meg a töketlen csatárainknak), hogy nem döntöttük el a meccset, ráadásul nem tudták lekövetni az általunk diktált tempót. Sajnos a 3. harmadra elfáradtunk és nem tett jót a harci kedvünknek a két bekapott gól sem.
Én az ukránok elleni 3 harmad és az osztrákok elleni 2 harmad alapján, nagyon jó csapatnak tartom magunkat, aki ez alapján simán megérdemelné a liftezést és én erről idén sem mondtam még le. (Nagyon remélem a srácok sem)

CSL 2017.04.24. 22:45:19

@wa1907:
Vagy honosítsuk Rinnét vagy Raskot! :)

CSL 2017.04.24. 22:47:35

De mi lett a kapus iskolánkkal? A fiatalok Arany vagy Gyenes? Hol maradtak le?

szanisz 2017.04.25. 08:31:42

@leonov: @Speedking: @a Zamboni nem egy tészta;

az osztrák nyilatkozatok alapján egyértelmű, hogy úgy látják ahogy én: első két harmadban jobb magyar játék, és megköszönik a sok kihagyott helyzetet. Nem volt ebben semmi rutin meg ravaszság.

Mondjuk úgy, hogy előnyös játék... nekik volt, nálunk döcög, akkor is ha éppen beverjük.

Uteapu 2017.04.25. 08:45:00

@szanisz: Látom nem hagyott nyugodni mások, jobbára más meglátása. :)
Ne hagyd ki a kapitányunk utolsó mondatát, mert úgy kerek az egész. Ezt a sportot igencsak fele-fele arányban, fizikailag és ésszel nyomják, ahol legtöbbször az utóbbi dönt. :)

szanisz 2017.04.25. 08:54:49

@Uteapu: hehe:) kiismertél.

Nézd, szerintem az emberelőnyhöz ész és higgadtság kell. Valamiért csak jobbak voltak benne.

De azért felhúzott, mikor úgy írtak itt nálam nagyobb hozzáértők, mintha az osztrákok két harmadig VÁRTAK volna erre, nem pedig csak keresték volna a korongot az első 40 percből kb 32 percben.

szanisz 2017.04.25. 08:57:55

ellenben... érzem, hogy ma nyerünk. Bármilyen jó is volt eddig Korea, ma velünk lesz a szerencse. Nem lehet 3 peches meccsünk sorban ( az ukránt annak veszem).

szanisz 2017.04.25. 08:58:28

@szanisz: ez a "szerencsejátékos tévedése" című téma, életek mennek rá, de hálistennek nem fogadok sokat. :)

Uteapu 2017.04.25. 09:10:29

@szanisz: Ezt nem mondta így senki, hogy vártak. Hátrányban egyértelműbb az ellen dominanciája és külön baj, hogy ilyen helyzetben, még gólt is ütöttek. Rohanásra is kényszerültünk és a sok kimaradt helyzet elrágja az idegeket. Harmadonként ellentétes utat jártunk be és ezt magunknak köszönhetjük, főleg a sok elpuskázott helyzet miatt, mert máshogy is alakulhatott volna a meccs menete. Ez már történelem, viszont
tartok tőle, hogy ma is hasonló lesz a forgatókönyv.

szanisz 2017.04.25. 09:34:12

@Uteapu: OK - de ha az osztrák rutint és észt emelik ki egyesek, úgy tűnhet, mintha bármi rajtunk múlott volna az első két harmadban.

Ahogy írod, csak magunkat okolhatjuk a kimaradt helyzetek miatt. De azért én akarom hinni, hogy hosszabb távon számít, hogy gojangban és itt is nekünk volt több helyzetünk. ahogy talán leonov írta, 2 év múlva behúzzuk remélhetőleg.

behúzzuk ma. addig meg hajrá lengyelek, több szempontból is.