Brassó (1218) Csíkszereda (1369) DAB (1197) ebel (2414) Erste Liga (4765) Extraliga (1178) Fehérvár (1646) felkészülés (2246) FTC (1474) khl (2189) légiósok (1678) Miskolc (1510) nhl (4918) nők (1301) playoff (1324) Titánok (1025) u18 (1066) utánpótlás (1281) UTE (1301) válogatott (2232) vb (2412) videó (2120) Összes címke

2016.05.08. 13:54: kutyatej73

Volt, hogy az egyenlítésért mentünk Kanada ellen

27 komment

DominiKing 2016.05.08. 14:05:54

Még mindig iszonyú büszke vagyok a srácokra. Most sokan, akik nem ismerik a hokit és csak az eredményt látják, biztosan lebecsülik ennek a meccsnek az értékét, de ők nagyot tévednek. Ha az USA kaphat 5-öt, akkor nekünk a 7 sem csúnya. Ráadásul a játék képe alapján ma megint a jobb (és rutinosabb) csapat nyert, de amit mi műveltünk az a saját polcunkhoz képest maga volt a tökély. A világ legjobb válogatottja ellen végig partiban voltunk, csak a legjobb harmadunkban kapott buta gólok miatt lett nagy a különbség. A világ legjobb csapata ellen emberhátrányban is képesek vagyunk veszélyes akciót indítani, zsinór 4 perces hátrányt kivédekezni, öt az ötben is felállni a védekező harmadukban, húsz fölötti lövést produkálni, egy harmad első felében dominálni. Igen, közelebb jöttünk a világszínvonalhoz és F.Kapust merészen idézve „itt vagyunk jó helyen”. Biztos furcsán hangzik ez két vesztes meccs és 2-11 es gólkülönbség után, de engem meggyőzött a csapat mutatott játéka. Gyorsak vagyunk (kivétel erősíti a szabályt) bírjuk ezt a tempót, fegyelmezettek vagyunk, nincs buta kiállítás, a harmadik harmadban is van erőnk tempót menni. Ezért RC-nek nagy gratula és nem győzöm hangsúlyozni, hogy a későbbiekben is érdemes akár még bátrabban a fiatalokhoz nyúlni, mert meg van bennük a „cunami” és ez nem ígéret, hanem bizonyíték.
JLE? Dehogy is. Ez MÁR jó.

DominiKing 2016.05.08. 14:07:49

De mi az oka annak a sok bottörésnek? Minimum két gólt megúszhattunk volna.

DominiKing 2016.05.08. 14:15:06

Ja, és szerintem elmúltak azok az idők, amikor el kell engednünk egyes meccseket.

2016.05.08. 15:01:57

Benn fogunk maradni!!!
Az eddig látottak alapján francia,német,belorusz simán fogható,nekem vmi azt súgja,hogy az Usa ellen meglepetés lesz...egyszerűen érzem a srácokban az erőt.Mennek előre ,kondi van az látszik,játék is van,nem is akármilyen!

uteapu 2016.05.08. 15:10:26

@Speedking: A németeket nemsokára meg lehet lesni a finnek ellen.

DominiKing 2016.05.08. 16:04:05

@Speedking: Egyetértek, de ehhez viszont a helyzeteinket be kell majd lőni. Egy góllal nem (nagyon) lehet meccset nyerni. Van spiritusz a csapatban és mivel látom bennük az önbizalmat és ez után a két meccs után ez még hízott is, ezért remélem én is a bennmaradást.

uteapu 2016.05.08. 16:13:33

@DominiKing: Az első harmadban, nézve a németeket, olyan hozzáállással, mint ma, megoldható. Igaz nehéz kibogozni mit tudnak mert a finnek nagyon jók.:)

Szabó József István 2016.05.08. 16:32:26

Továbbra is csak ámulok a CSAPAT teljesítménye oltárán.
A mindössze 2:1-re veszettünk el első harmadot és mindössze 5:11-es volt a kapura-lövési arány.
A második harmad első öt perce után pedig 5:1 volt javunkra a kapura-lövési arány (!), kis szerencsével akár további két gólit is szerezhettünk volna. Aztán a kanadaiak űrtempóra váltottak és az őszinte előre-játékunk miatt lekontráztak minket, így lett 0:4 a második harmad. A záró harmad már nem volt annyira éles, a juharlevelesek is inkább már csak élvezték a játékot, ám itt sem fáradtunk el!

Az 1:7 és a mindössze 22:36-os kapura-lövési arány egy Kanada ellen több mint fantasztikus és bizony további 1-2 gól bennünk maradt.
Viszonyításképp jelzem, a tavaly egyébként jól játszó osztrákok 10:1-re kaptak ki és 46:15 volt ott a kapura-lövési arány. A németek pedig 10:0-ra, 34:17-es kapura-lövési aránnyal kaptak ki.

Az eddigi két mérkőzés alapján simán benne van, hogy a német-francia kettőssel ki-ki meccset tudjunk játszani.
Mert igenis már A-csoportos teljesítményt nyújtunk!

NickLeeson 2016.05.08. 16:39:38

@uteapu: viszont a finneket elnézve nem a mai volt a legnehezebb ellenfelünk.

NickLeeson 2016.05.08. 16:57:20

Sport1 (német) műholdon keresztül. IIHF Youtube is működik Hola-val kiegészítve. A finn gólok fele űrhokis volt, még a német kommentátorok is áradoztak. Iszonyat korongbiztosak a finnek.

uteapu 2016.05.08. 16:57:48

@DominiKing: Én az fb.- találtam a BANOK STREAM-et és ott az orosz 2-n jött be.

uteapu 2016.05.08. 17:03:07

@NickLeeson: Ámulok a 29-es Patrik LAINE gyereken, még a bajusza is éppen csak pelyhedzik és már mekkora zsugás! :)

DominiKing 2016.05.08. 17:05:16

A finnek csak verjenek meg jól mindenkit, persze rajtunk kívül. A második kedvenceim remélem egyik riválisunknak sem (francia, német, belorusz, és esetleg USA) ad potya pontot. :-)

NickLeeson 2016.05.08. 17:07:36

@uteapu: meg lövőereje is van. 95 kg segíti.

2016.05.08. 17:22:47

Jó ez a finn csapat,de azért kanadának csak jelenthet...

uteapu 2016.05.08. 17:30:26

@Speedking: Nagy élvezet lesz megnézni azt a jelentést, meg azt is, ki fog tisztelegni a meccsük végén. :D

2016.05.08. 17:34:42

@uteapu: Jó kis meccs lesz az...de a finneknek annyi esélyük lesz,mint mókusnak az erdőtűzben:D

NickLeeson 2016.05.08. 17:45:29

Közben a másik csoportban van már 4 db 2 pontos csapat, gyanítom pontszám alapján 7.-ként már nem maradunk benn, tehát cél a 6. hely vagy a beloruszokat kiejteni:) Svájc mehet a következő két meccsén a kiesés elkerülése ellen (dán, lett), a norvégoknak és a letteknek még sokba kerülhet az utolsó pillanatban döntetlenre adott meccs.

uteapu 2016.05.08. 20:41:15

Elég sokáig kellett fújkálni a parazsat a szlovákoknak, mire lángra kapott. :)

2016.05.08. 21:05:27

@uteapu: Lényeg,hogy lángol:)
A franciák nem túl meggyőzőek,(bár csak a második harmadtól nézem)néhány kósza kontra....

uteapu 2016.05.08. 21:34:43

@Speedking: Azért csak megkopasztották a gall kakast.:)
Engem sem a németek, sem a franciák nem idegesítettek fel a játékukkal de ez persze nem jelent semmit. A srácoknak egyik sem lesz könnyű.

uteapu 2016.05.08. 21:36:14

Ja és persze nekik tök mindegy, mit játszanak.

solarys 2016.05.08. 22:34:15

Nagyszerű játékot nyújtottunk a világbajnok ellen. 2009-ben esélyünk sem volt, csak nyomoztuk őket a pályán. Most viszont komoly ziccereink voltak, amik nagy része sajnos kimaradt.
A kedd esti franciák elleni meccsen ilyen játékkal van esélyünk, de azért még így is kutya kemény meccs lesz.

Chani02 2016.05.10. 00:28:57

@DominiKing: Egyetértek, de azért a hibáink javításán még dolgozhatnánk. És kicsit összeszedettebb előrejáték kellene, mikor visszaáll az ellen.