Brassó (1217) Csíkszereda (1369) DAB (1197) ebel (2410) Erste Liga (4765) Extraliga (1178) Fehérvár (1642) felkészülés (2246) FTC (1472) khl (2189) légiósok (1677) Miskolc (1507) nhl (4907) nők (1297) playoff (1318) Titánok (1025) u18 (1062) utánpótlás (1280) UTE (1301) válogatott (2223) vb (2376) videó (2120) Összes címke

Sofron István még vár a nagy lehetőségre 2012.03.24. 12:57 F. Kapus

12 komment

Címkék: válogatott fehérvár ebel sofron

utó 2012.03.25. 00:17:54

Sofron nem téma? :)

Én végtelenül csalódott vagyok az EBEL-kiesés miatt, még mindig, és ezért lehet, hogy igazságtalan vagyok. De Sofronnak a sorsdöntő meccseken kellett volna mutatni valamit szerintem, az az igazán fontos. Például a Ljubljana ellen elvesztett meccseken a negyeddöntőben összesen lőtt a Volán rengeteg gólt, egyik meccs sem volt sima. Neki egy darab asszisztja volt ezeken a meccseken összesen. (Még egyszer: a vesztett meccsekről beszélek, nem a két gólzáporos győzelmünkről, amiken pályán sem volt a Ljubljana.)

Attól lesz valaki nagy játékos, hogy a legélesebb helyzetekben, a legnagyobb tétnél meghatározó tud lenni. Reméljük, a vébén vagy valamikor a nem túl távoli jövőben ilyet is látunk tőle. Szerintem ez is erősen befolyásolja, hogy mi lehet belőle, hova juthat.

Gaudi 2012.03.25. 11:22:08

@utó: És mi a véleményed a tavalyi Korea elleni meccsről 3-3 után? Vagy akár az olaszok elleni meccsről? Ott is csak egy gólpasszt adott végül is.

1 drukker 2012.03.25. 21:27:17

Sofi ebben a bajnoki évben nagyon sokat fejlődött. Minden adottsága megvan ehhez a sporthoz. Fizikálisan, technikailag és erőben is nagyot lépett előre, de leginkább szerintem fejben lépett óriásit. Higgadtabb lett (a felesleges kiállítások megszűntek), és ezáltal sokkal fegyelmezettebb is. AZ edzői utasításokat sokkal pontosabban betartja. Dinamikája, ritmusváltásai, gyorsasága, korcsolyázási képessége is növekedett. Maradása esetén, ha közel ennyit tud fejlődni a következő EBEL-es évben is akkor határ a csillagos ég.

zsozsi68 2012.03.25. 21:43:12

@1 drukker: Az, hogy megszűntek, nem igaz, a csatárok közül neki volt a legtöbb kiállítása. Ez nem(csak) bírálat, inkább helyesbítés. Egyébként tényleg rengeteget fejlődött, de van még hova...

1 drukker 2012.03.25. 22:33:50

@zsozsi68: Minden kiállítás felesleges. Sofi habitusát ismerve az előző évhez képest lényeges kevesebb a kispadon töltött percek száma. Ez már jó előjel.

a. Bárd 2012.03.26. 09:44:01

@1 drukker: Nem minden kiállítás felesleges

Theutus 2012.03.26. 09:59:32

@a. Bárd: például az én fotókiállításom sem az:P

1 drukker 2012.03.26. 11:19:08

@a. Bárd: A kiállítás már valamilyen beavatkozás a következménye. Szerintem nagyon nagy részük jobb helyezkedéssel, védekezéssel csapat munkával "szervezéssel" elkerülhető lenne.

Dallanan 2012.03.26. 12:24:10

@1 drukker: Ha az ellenfél játékosa következő mozdulata 100%-os pontossággal kitalálható lenne minden esetben, akkor igaz lenne az a tézis, hogy minden kiállítás felesleges. :) Én inkább azt mondanám, hogy vannak könnyebben elkerülhető szabálytalanságok. Sofron idén tényleg sokat fejlődött ebben, azaz pontosabb, jobban méri fel a szituációkat, de még mindig vannak rosszul sikerült ütközései, szerelési kísérletei ami általában ütemkésések következménye.

1 drukker 2012.03.26. 13:06:54

@Dallanan: Pontosabban fogalmaztál OK

a. Bárd 2012.03.26. 13:46:21

@1 drukker: azt kéne megnézni, h többnyire hol és mi miatt kapja Sofi a kiállításait. Nagyobb baj akkor van, ha a semleges vagy a támadó harmadban szedi össze a büntetések nagy részét

1 drukker 2012.03.26. 19:51:43

@a. Bárd: tény a semleges vagy a támadó harmadban begyűjtött kiállításokat én a felesleges kategóriába sorolom. Örvendetes, hogy ezen esetek száma csökken. Létszám hiányos játék hátrányban tartja a csapatokat (többnyire), így lényeges, hogy minél kevesebb lehetőséget adjunk ellenfeleinknek.