Brassó (1218) Csíkszereda (1369) DAB (1197) ebel (2414) Erste Liga (4765) Extraliga (1178) Fehérvár (1646) felkészülés (2246) FTC (1474) khl (2189) légiósok (1678) Miskolc (1511) nhl (4921) nők (1302) playoff (1327) Titánok (1025) u18 (1067) utánpótlás (1281) UTE (1301) válogatott (2235) vb (2427) videó (2120) Összes címke

Nationalliga-meccsen támadhat fel a DAB  2011.10.01. 15:26 F. Kapus

Címkék: dab.docler nationalliga lustenau

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

a. Bárd 2011.10.01. 16:24:13

Hát a mai nap meglátjuk, milyen szintet képvisel az NL élvonala és hogy mi hol vagyunk hozzá.
Nagyon jó csapat ez a Lustenau, a játékosok zöme évek óta együtt játszik, többszörös NL győztesek alkotják a csapat gerincét, kiegészítve nagyon jó légiósokkal. Kíváncsi leszek ma milyen lábbal kelünk fel és mit villantunk :)

Lazlee 2011.10.01. 17:04:01

Kivagyunk, mint a liba, szal bár bízok, de a feltámadás egyébként is egy csoda. :)

Lazlee 2011.10.01. 17:10:24

6-tól ankét a VIPben.

kerusz 2011.10.01. 17:29:17

@a. Bárd: Én úgy saccolom, hogy a Lustenau az öt komolyan vehető NL-ellenfél közül (Feldkirch, Dornbirn, Innsbruck, ATSE Graz, Lustenau) a leggyengébb. A három légiósuk a mi mércénkkel mérve nagyon komoly játékos (különösen Saarinen), mellettük a legértékesebb alighanem Bock kapus, akinek a Salzburgban és a Grazban EBEL-meccsek is jutottak, nem rossz GAA átlaggal. Jó eséllyel rajtuk fog múlni szinte minden ennél az osztrák csapatnál. Érdekesség, hogy a szuper légiósok mellett van 15 éves játékos is a keretükben, és elég sok a tapasztalatlan játékosuk.

kerusz 2011.10.01. 17:42:58

@kerusz: Bocsánat, rossz szóhasználat. Szóval mindet komolyan kell venni, de a Lustenau az öt komolyabb játékerőt képviselő ellenfél egyike.

Azt az elkényeztetett hokiszurkoló mindenségit! 2011.10.01. 19:38:16

miert nincs kommentar a kozvetiteshez? vagy oruljek h ez is van? ;)

kiralyfi 2011.10.01. 19:50:15

azt nem értem, ha így is tud játszani a Dab, akkor mi volt az a tegnapi műsor?

Spigott 2011.10.01. 19:52:29

nagyon sok a kihagyott helyzet megint, remelem nem fazunk ra...

Henry The Navigator 2011.10.01. 19:55:41

Nagyon pörög a csapat, mintha tegnap nem is lett volna meccs. Jó látni ezt, hogy szétkorcsolyázzák a westie-k egyik büszkeségét. Ma már Fekete és Hegyi is gólt lőtt,gyerünk acélbikák!

Henry The Navigator 2011.10.01. 19:57:10

@Spigott: Azt remélem én is, mert sokkal jobb a DAB eddig.

Henry The Navigator 2011.10.01. 20:18:54

Megy ma a játék gyerekek...

DominiKing 2011.10.01. 20:21:37

Ez bizony henger a javából, méghozzá "újvárosi henger".
Hajrá Dab! Hajrá Magyar Hoki!

Spigott 2011.10.01. 20:47:38

eddig sima, elfogadhatoan jatszunk, az osztrakok egalban igazabol sehol sem vannak,egy-ket helyzet, aztan annyi...

OliBLOOD 2011.10.01. 21:28:07

A végét elrontottuk, de szerencsére ma ez belefért.
Egyébként a többi "nagy csapat" sem nyert könnyen. Bécs-Dornbirn 3:4 Kapfenber-Feldkirch 2:3

Spigott 2011.10.01. 21:38:44

nem tetszett, hogy az utolso harmadot lepihentuk, de egyebkent sima volt. Petyot sajnaltam, megertem, hogy ideges volt

check 2011.10.01. 22:05:10

Nem volt rossz meccs, ahogyan a tegnapi nagyon gyenge játék, úgy ez a mai elég jó teljesítmény is benne van. Az osztrákok nem nagyon tudtak ellenállni. Az első góljuk is nagy malac volt, Petyó beleszenderedett a meccsbe :). Sajnos a végén az utolsó 5 percben már mindenki a díjkiosztón volt (miután lelazáztuk az egész harmadot) és ez rendesen elrontotta Petyó statját :S Ezeket azért nem kellene megszokni.
A meccs előtt volt ankét, nekem érdekes infok is elhangzottak.

hüjeliba 2011.10.01. 22:05:27

Gratulálok a győzelemhez, kár ,hogy a végére már nem maradt erő.
Az első négy kicsit ellépett a mezőnytől, és ebben a DAB is ott van ez jó.
Ami meglepett az a KAC siralmas eredménylistája. Négy meccsből ez már a harmadik két számjegyű dugó. A lista alapján egy ilyen fiatal 15-18 éves U18-nak is jóindulattal nevezhető szelekció melyben mutatóban van egy két 20 éves játékos nagyon kevésnek tűnik.

Spigott 2011.10.01. 22:07:30

@hüjeliba: Nem az erővel volt szerintem gond, hanem azzal, hogy 5-1 után valszeg úgy voltunk vele, hogy itt már gond nem lehet. Ekkor voltak helyzetei az osztrákoknak, de amíg éles volt a meccs, addig csak egy csapat volt a jégen.

Ravic83 2011.10.01. 22:07:41

@check: milyen érdekességeket hallottál?

bandog 2011.10.01. 22:20:52

Szeretném,ha a mai bírót kapnánk minden meccsünkre az NL-ban. :)

budapestijeti 2011.10.02. 00:09:37

@check: Első két harmad teljesen OK! mindegyik gól jó volt, különösen a Gröchl-Somogyi és egy svájci figura. A harmadikban már pihenő volt, óra ellen játszott a DAB, Nem volt esélyük az osztrákoknak, még ha az utolsót 3-mal nyerték is, hátul nagy töketlenkedés volt... A tempó egészen jó volt!

a. Bárd 2011.10.02. 06:07:16

@kerusz: Gondolom nem árulok el nagy titkot, hogy én is csak az eliteprospects alapján tájékozódtam, egyiküket sem láttam még játszani. Nem rossz csapat a Lusteneau, de arról, hogy az "ötök" közül hol áll a rangsorban, nem tudok nyilatkozni. Majd meglátjuk év végén. Mindenesetre olyan nagy különbség nem lehet köztük, bár a valószínű, hogy az osztrák csapat ma nem futotta az élete formáját. Ellenben mi nem játszottunk rosszul, leszámítva a hátrányos védekezést, ami úgy fest, hogy jelenleg az achilles sarkunk.

@budapestijeti: Örülök a futólagos találkozásnak, holnap sajnos tuti nem lesz Erzsébet, mert hazai pályán is program van, de a 9-i Fradi-Miskolcra kinézek, részben a légiós Hihetetlenmaki miatt...

hüjeliba 2011.10.02. 09:17:59

@a. Bárd:
@kerusz eggyel lejjebb kijavította magát.
Arra ,hogy milyen ez a liga és hogy bírja majd a kettős terhelést a DAB várnunk kell még legalább a hónap végéig. Most jön három olyan NL forduló, ahol 7-9 pont simán szerezhető, ha nem pukkannak ki, aztán egy Csiki túra majd egy Tiroli, Dornbirn és Feldkirch ellen.

zsozsi68 2011.10.02. 17:06:18

Grat innen Fehérvárról, nektek legalább sikerült 5-1-ről győzni... Csak így tovább