Címkefelhő

Brassó (1217) Csíkszereda (1369) DAB (1196) ebel (2408) Erste Liga (4765) Extraliga (1178) Fehérvár (1640) felkészülés (2239) FTC (1471) khl (2187) légiósok (1671) Miskolc (1505) nhl (4900) nők (1291) playoff (1313) Titánok (1025) u18 (1058) utánpótlás (1276) UTE (1300) válogatott (2211) vb (2360) videó (2120) Összes címke

Corona Brassó–Opten Vasas HC 4-2

2021.03.13. 19:48: kutyatej73

Dave MacQueen: – Nehéz párharc volt, a Vasas keményen és energikusan játszott, dicséret illeti, rengeteget fejlődött a szezonrajt óta. Ami nagyon tetszett, hogy ez volt az első meccsünk idén, amikor az elejétől a végéig valamennyi kihívást jól vettünk. Most megmutattuk, kik vagyunk valójában: a legjobb csapat, amely megérdemelten nyerte meg az alapszakaszt!
Ladányi Balázs:
– Nehéz mit mondani egy ilyen meccs és egy ilyen széria után – előzetesen senki sem hitte volna, hogy eljutunk idáig. Ez a mérkőzés hamisítatlan playoffmeccs volt, de csak az egyik nyerhetett, és néhány hiba ezúttal megakadályozott minket ebben. Nagyon büszke vagyok a csapatra: férfiként játszottak és harcoltak!

1 komment

Címkék: negyeddöntő playoff Vasas Brassó Erste Liga

A bejegyzés trackback címe:

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

hüjeliba 2021.03.15. 16:20:46

Gratulálok mindkét félnek, kiváló párharc volt. Jövőre jó lenne, ha bevezetnék a jégidő mérést és 20 percben maximálnák egy játékos által a pályán töltött időt. Ez nem gátolná a 7 védős szisztémával támadóbb felfogásban játszó csapatokat, de megakadályozná az edzőket abban hogy 2,5-3 soros csapatok kialakításában, pusztán az eredménykényszerre hivatkozva.
A rendelkezésre álló erőforrásokat jobban el kellene osztaniuk, néhány tehetséges fiatalt 1. és 2 soros játékosként kellene szerepeltetniük, ill. 4. sornak is kellene 6-8 percet kapnia tehát ott is kell legyen jó játékos.
Nekem rémlik hogy svéd- finn első ligában egy Hári Galló vagy Sebők 6-9 meccs erejéig 1 vagy 2 sorban játszott 20 évesen csak hogy szokja a játékot, majd adtak másnak is lehetőséget rotálva őket, szerintem ez többet ér mint 25-30 mérkőzés a negyedik sorban 1-2 perc jégidővel.
Átmenetileg csökkenne a mérkőzések színvonala, de hosszabb távon nyerhetünk vele, lényegében olyan hatása lenne mintha a légióskorlátot szűkítenénk.
Másodlagos hatásként a csapatok közötti erőkülönbségek is csökkennék mert a jobb anyagi helyzetben lévő gárda sem tudna több légióst szerződtetni, és azokat is el kell ossza a sorok között.